Zvolte si tu nejlepší matraci:

Matraceno > Používané materiály

Koňské žíně

Koňská žíně

Tradiční přírodní materiál, zpracovaný moderní technologií, s velikým důrazem na ekologickou šetrnost při zpracování. Koňské žíně se vyznačují vysokou vzdušností a schopností odvodu vlhkosti. Tuto vlastnost materiál neztrácí ani při dlouhodobé mechanické zátěži. Vědecké testy dokazují, že koňská žíně vytváří excelentní mikroklimatické podmínky, které zajišťují komfort jak v teple tak v chladu.

Kokosové rouno

Kokosové rounoPřírodní materiál, který se vyznačuje vysokou vzdušností a schopností odvádět vlhkost. Jedná se o tužší materiál. Velmi vhodný pro ty, kteří se více potí. 

Bavlna

BavlnaPřírodní pevný, tvarově stálý a na dotek jemný materiál. Její fyzikální vlastnosti pozitivně umocňují léčebné účinky vlny. Využíváme ji proto k výrobě potahů a výplní, kde zároveň vykazuje vysokou míru oděruschopnosti a stálo-barevnosti.

Ovčí vlna

Ovčí vlnaJe od pradávna nejpoužívanější surovinou pro lehací plochu. Byla vyhledávaná pro svou schopnost vytvářet suché teplo, tedy mikroklima, které podporuje správnou funkci kožních žláz a přispívá ke tvorbě kloubního maziva. Zároveň působí jako prevence a léčba kloubních onemocnění.

Latexová pěna

Latexová pěnaVelmi kvalitní pěna při její výrobě je použitý přírodní latex, který odpuzuje roztoče a tím aktivně působí proti alergiím. Velmi dobře pracuje s vlhkostí. Tím zaručuje hygienický a tepelný komfort spánku.

Masivní dřevo

Masivní dřevoPři zpracovávání tohoto materiálu dbáme na zachování tradičního řemeslného umění. Vybíráme pouze to nejkvalitnější masivní dřevo, které zpracováváme s citem pro detail a krásu. Jako povrchovou úpravu používáme nejčastěji vosk, který zachovává masivnímu dřevu jeho vlastnosti.